AraWhatsApp
WeCreativez WhatsApp Support
Whatsapp İletişim
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim?
+90 543 670 08 76​⁠​

Sosyal Medyada Biz}

ESKİŞEHİR VADİ DERE | VADİ ÇATI OLUĞU

Çatılarda toplanan yağmur suyunun tahliyesi için, çatının saçak bölümünde oluşturulan, pvc, galvaniz saç, çinko ve bakır gibi malzemelerden yapılan, çatı su tahliye işlemine vadi dere adı verilir.
Çatının saçak bölümünde oluşturulan dereler, çatının üzerinde yapılan, suyun kolay yürüyebilmesi için, gerekli sıvı akıtıcı malzemelerden kurulan vadilerden akarak ulaşırlar. Ayrıca suyun akışını kolaylaştırmak için, belirli aralıklar ile çatı üzerinde çok sayıda su setleri ya da diğer adı ile su kanalları yapılmaktadır. Ultra viole (UV) ışınlarına karşı dayanıklıdır ve bu yüzden güneşten gelecek sıcaklığa karşı, çatlamaya ve deforme olmaya karşı son derece dayanıklı olarak üretilmektedirler.

Çatı üzerinde kullanılan vadilerin, su akışını sağlamak için, belirli eğimler verilerek, içinde biriken toz, pislik, kuş tüyü gibi dereleri tıkayacak malzemelerin, yağmur suyu ve kar suyu vasıtası ile oluklarda tıkanmadan, kolaylıkla suyun akışının tahliye olması sağlanır. 50 cm genişliğinde, 150 cm uzunluğunda üretilen bu vadi dere ürünleri, gülkurusu ve antrasit renkleri ile üretilerek, çatı kiremitlerinin renklerine uyum sağlayarak, estetik bir görünüşe kavuşurlar.

Vadi Oluk | Vadi Dere Hakkında Daha Fazla Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin:+90 543 670 08 76

23 Haziran 2017
2.179 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN


ARGİŞ BİLİŞİM